QNAP VioStor NVR için Mobil Uygulama VMobile

Çalıştığım kurum ve şubelerinde kamera kayıt sistemi olarak QNAP VioStor NVR leri kullanıyoruz. Kamera sistemine önem veren yöneticiler için önemli bir uygulama olan VMobile den bahsetmekte yarar var.

İsteklerinin ardı arkası kesilmeyen Güvenlik Amirimizin işini kolaylaştırmak için bir araştırma yaparken VMonitor uyglamasına rastladım.

Bu uygulama QNAP VioStor NVR cihazlarımız için geliştirilmiştir. Uygulama üzerinden tüm kameralarımızı canlı seyredebilir, önceki kayıtları izleyebilir, ekran resmi çekebiliriz. Üstelik birden çok sunucu ekleyebiliyoruz. Böylelikle çok şubeniz varsa hepsini tek ekranda seyredebiliyorsunuz.

Uygulamayı kurduktan sonra sizden bazı ayarları girmenizi istiyor. Bunlar basit ayarlar. Server kısmında sisteminizin IP adresini istiyor. Dış IP adresinizi kullanmanız ve Modeminizden veya güvenlik duvarınızdan QNAP VioStor NVR nize port yönlendirmesi yapmanız lazım. NVR 80 portundan himzet vermektedir. Modeminizden 80 portunu NVR nize yönlendirirseniz çalışacaktır. Fakat 80 portunu yönlendirmenizi tavsiye etmiyorum. Örneğin; modeminize gelen 8000 portunu NVR’nizin 80 portuna yönlendirirseniz bu daha sağlıklı olacaktır. Port yönlendirdikten sonra, Server kısmına dış IP adresinizi, port kısmınada belirlediğiniz port numarasını yazın. Kullanıcı adı ve şifrenizi girin. NVR içerisinde belirli kameralar için belirli kullanıcılar yetkilendirilebilir. Bu kullanıcı isimleri uygulamaya girilirse sadece yetkili oldukları kameraları göreceklerdir.

Eğer bir yanlışlık yoksa tüm kameralar önünüze gelecektir. Uygulama kullanışlı. Özellikle 3G/Edge performansını çok beğendim. Birkaç ekran görüntüsünü sizlerle aşağıda paylaşayım.

VMobile Android Uygulaması = https://play.google.com/store/apps/details?id=com.QNAP.NVR.VMobile

VMobile IOS Uygulaması = https://itunes.apple.com/tr/app/vmobile/id397737345?mt=8

Screenshot_2013-05-15-18-53-48 Screenshot_2013-05-15-18-53-36 Screenshot_2013-05-15-18-53-25 Screenshot_2013-05-15-18-52-30